Subscribe to our newletter

Your name:


Email:


HTML emails?


Are you subscribed already and wishes to unsubscribe or edit your profile, click here.

Co to jest egzamin ECC?

W Polsce możesz zdawać egzamin ECC w wersji papierowej lub online. Jeżeli chcesz przystapić do egzaminu ECC i chciałbyc się dowiedziec jak/gdzie możesz się do niego przygotować skontaktuj się proszę z Fundacją Laurentius.

 

Egzamin ECC ma na celu umożliwienie uczacym się zademonstrowania opanowania podstawowych wiadomości wymaganych w każdym z obszrów BESCLO i że umieją wykorzystac zdobytą wiedzę w codziennej pracy w sektorze opieki. Forma egzaminu jest bardzo prosta i taka sama dla każdego obszaru BESCLO. Egzamin można zdawac online (obecnie tylko w kilku wybranych językach, wymagany jest kontrolowany dostęp do internetu) lub w wersji papierowej.

 

  • Za każdym razem musisz wybrać miedzy PRAWDA/ FAŁSZ dla każdego stwierdzenia. Możesz również zrezygnowac z odpowiedzi. (UWAGA! W wersji online musisz wybrać jedna z 3 opcji ponieważ aplikacja nie pozwala na pozostawienie pustego pola)   
  • Każde pytanie ma 4 odpowiedzi, z których każda może być Fałszem lub Prawdą. Do każdego obszaru BESCLO są 3 pytania, co w sumie daje 12 odpowiedzi do danego obszaru. W każdym pytaniu wszystkie 4 odpowiedzi mogą być Prawdą lub wszystkie 4 moga być Fałszem lub moga być kombinacją obu. Zastanów się szczególnie, jeżeli w odpowiedzi wystepują wyrażenia 'zawsze' lub 'nigdy' lub jeżeli 'musisz' coś zrobić. Nie ma podchwytliwych pytań, ale musisz być (dla przykładu) bardzo pewny tego, że jeżeli twierdzisz, że 'nigdy nie zrobisz czegoś' to masz na mysli, że 'nigdy' tego nie zrobisz a nie 'w wiekszości przypadków'.
  • Istnieje 8 obszrów egzaminu zgodnych z 8 obszrami BESCLO, co daje w sumie 96 pytań, na napisanie testu otrzymujesz 60 minut. ( w wersji online u góry jest zegar, który odmierza pozostały czas). Twój egzaminator równiez poinformuje ile czasu ci pozostało. Możesz zakończyć egzamin i opuścić salę egzaminacyjna w dowolnym momencie, jednak nie możeszpowrócić do egzaminu. Nie wolno korzystac z pomocy lub kontaktowac sie z innymi osobami podczas egzaminu. 
  • Stwierdzilismy, że kandydaci lepiej zdają egzamin, dgy są obeznani z testami wielokrotnego wyboru. Dla komfortu opracowaliśmy egzaminy próbne i polecamy ich wykorzystanie.  (kliknij, aby pobrać).
Developed by Reea | Built using Typo3