Subscribe to our newletter

Your name:


Email:


HTML emails?


Are you subscribed already and wishes to unsubscribe or edit your profile, click here.

Για επικοινωνία

Εάν είστε πιθανός υποψήφιος, ενδιαφερόμενος εργοδότης ή φορείς εκπαιδευτικών υπηρεσιών που θέλετε να εφαρμόσετε το ECC στα εκπαιδευτικά σας προγράμματά και θα επιθυμούσατε να ξέρετε πώς το ECC μπορεί να σας βοηθήσει, παρακαλώ να έρθετε σε επαφή με την ιστοσελίδα μας.

 

 

 ΚΕΚ LCEducational

Υπεύθυνη επικοινωνίας: Λίτσα Χαραλάμπους
Λυκούργου 3,
3012 Λεμεσός-Κύπρος 
Τήλ  +357 25661614
Φαξ: +357 25661625

E-mail:info@lceducational.com

www.lceducational.com

Συνεργάτες ECC στην Ευρώπη

Αυστρία

DIVOS

Direktorenverein Österreichischer Sozialberufsbildung

Contact: Gerhart Hofer and Christoph Schindegger

Kathi-Lampert-Schule

Vorarlberger Wirtschaftspark

A 6840

Götzis

Tel +43-5523/53128-0

E-mailchristoph.schindegger@kathi-lampert-schule.at 

 

Βέλγιο

EASPD

European Association of Service Providers for Persons with Disabilities

Contact: Stefana Cankova
Oudergemlaan 63
B-1040 Brussels 

Phone  +32-2.282.46.10
E-mail: Stefana.Cankova@easpd.eu

 

 

Βουλγαρία

Social Association St. Andrew

Office Bulgaria:

Vladislav Varnenchik Boulevard 138

9000 Varna

Bulgaria

Telephone + 359 (0)52 699418 or 359 (0)52 699415

Office Germany:

c/o Stiftung Liebenau

Siggenweiler Str.11

88074 Meckenbeuren

Germany

Telephone +49 (0)7542 103333

E-mail: monika.heitmann@stiftung-liebenau.de

 

 

Γερμανία

Robert-Kümmert-Akademie

Contact: Andreas Hermann

Sedanstraße 25

D-97082 Würzburg

Tel +49-9316158340

E-mail: ahermann@rka-wuerzburg.de

 

 

Ελλάδα

Ινστιτύτο Ενδοκοινωνιακής Αποκατάστασης

Υπεύθυνος Επικοινωνίας: Πάτερ Κωνσταντίνος Παπανικολάου

Μ. Μπότσαρη 3, Άγιος Αθανάσιος, 5003 Θεσαλλονίκη, Ελλάδα

Τήλ/Φαξ:

+ 30 2310702388

Email: admin@iea.gr 

 

 

Ηνωμένο Βασίλειο

Social Care Institute for Excellence (SCIE) 
Contact: Meiling Kam
First floor, Kinnaird House

1 Pall Mall East

London SW1Y 5BP

Telephone: +44 (0) 20 7766 7400
email : meiling.kam@scie.org.uk

Social Care Training Ltd (SCT)
Contact: James Churchill

Blakelow

Bar road
Baslow
Derbyshire DE45 1SF

Telephone: +44 (0)1246 583366

Email: james@sctltd.eu

 

 

Ιρλανδία

Ιρλανδία/ Ireland

 

 

Ιταλία

AIAS

Contact: Ever-Jan Hoogerwerf

Via Ferrara 32,

Bologna 40139

tel +3905 1454727

Email: hoogerwerf@ausilioteca.org

Λιθουανία

 

Kolping Institute

Lietuvos Kolpingo draugija

Raguvos g.7, 
LT-44275 Kaunas

Tel: ++ 8 37 203 610
E-mail: vytaute.eismontaite@kolping.lt

 

 

Ουγγαρία

Hand in Hand Foundation

contact: Andrea Orosz

19 Lonyay utca

Budapest 1093

tel +362155213

Email: orosz.andrea@kezenfogva.hu 

 

 

Πορτογαλλία

CECD Mira Sintra
Centro de Educação para o Cidadão Deficiente
Contact: Susana Cunha and Gorete Correia

Av. 25 de Abril, nº190 - Mira Sintra
P-2735-418 Cacém
Tel :+351 21 918 85 60 

E-mail: susana.cunha@cecdmirasintra.org 


Ρουμανία

Fundatia Alpha Transilvaní£
Contact: Andreia Moraru 

Aleea Vrancea 1
RO-540517 Tirgu Mures
tel +40-265-257.057 
E-mail: office@alphatransilvana.ro 

 

 

Σλοβενία

CUDV Draga

Contact: Valerija Buzan

Draga 1

1292 Ig

tel +386 1420 670

Email: valerija.buzan@guest.arnes.si

 

Τσεχία

MARLIN s.r.o (Ltd)

contact: Barbora Zacharova

Centrum dalšího vzdělávání

Main branch: Studentské náměstí 1531, 688 01 Uherské Hradiště

Branch office: Vavrečkova 5262, PSČ 760 01 

tel: +420 577 221 540, +420 774 298 066

Email:  zacharova@marlin.eu 

 

 

Developed by Reea | Built using Typo3